Geriausia apranga slidinėjimui

2017 lapkričio 16 d.

Renkantis slidinėjimo aprangą dažnai galutinį sprendimą nulemia asmeninis skonis – kokios spalvos, modelio, audinio drabužį norite vilkėti kalnuose. Slidinėjimo apranga siuvama kiekvieno skoniui – galite rinktis nuo ištisinio kostiumo (paprastai vadinamo kombinezonu) iki dviejų dalių idealiai suderinto kelnių ir striukės kostiumo. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad slidinėjimo apranga nėra tas pats, kas elegantiškas paltas, su kuriuo savaitgaliais einate į teatrą. Pastarąjį galite sau leisti išsirinkti tik pagal tai, kaip jis atrodo, nepaisydami, jog su juo sudėtinga pakelti rankas į pečių lygį. Renkantis slidinėjimo kostiumą tokie kompromisai negalimi ir stilius negali nusverti patogumo. Apranga, skirta sportui, turi suteikti judėjimo laisvę ir užtikrinti maksimalų kvėpavimą.

Taigi, ką reikėtų apgalvoti renkantis slidinėjimo kostiumą?

Slidinėjant svarbus pirmasis sluoksnis, arba tiesiog apatinis trikotažas. Tai sluoksnis, kuris bus arčiausiai Jūsų odos. Jo pagrindinis tikslas – neleisti kauptis drėgmei. Sportiniai apatiniai gali ir šildyti, jei juose yra, tarkime, merino vilnos arba audinys suverptas iš specialių siūlų, tačiau pirminis jų tikslas yra išgarinti prakaitą ir išlaikyti Jus sausą, kad šliuožiant nuo kalno nepurtytų šaltukas. Tam, kad apatiniai atliktų šią funkciją, rekomenduojame rinktis lengvus sintetinio audinio terminius apatinius. Medvilninis trikotažas nerekomenduojamas, nes ne taip greitai išdžiūsta (t.y. neišgarina prakaito, o jį sugeria į save ir kūnas nuolatos jaučia šaltą drėgmę).

Virš apatinių turėtumėte vilkėti antrąjį sluoksnį, kuris sulaikys šilumą. Dažniausiai antrasis sluoksnis būna pasiūtas iš flyso, vilnos, gali būti su pūkais ar plunksnomis. Antrasis sluoksnis gali būti įsiūtas į striukę (ir gali būti išsegamas), arba galite rinktis vilnonį švarką ar flysinį džemperį.

Dabar jau galite rinktis viršutį sluoksnį – striukę, kelnes ar kombinezoną. Šis sluoksnis turi būti atsparus drėgmei. Patariama rinktis striukę su užsegamomis kišenėmis, prasegamomis ventiliacijos angomis po pažastimis ir vadinamuoju „sijonėliu“ – susiaurinta, elastine, susegama liemens juosta, apsaugančia nuo sniego patekimo po striuke. Slidinėjimo kelnės taip pat turi būti atsparios drėgmei, plačiomis klešnėmis (gali būti su užtrauktukais klešnių apačioje), kad tinkamai uždengtų slidinėjimo batus, ir apsauginėmis gumos juostomis, apsaugančiomis nuo sniego patekimo į klešnes bei batus.

Galiausiai išsirinkite aksesuarus: pirštines ir kepurę. Rinkitės kokybiškas vandeniui atsparaus audinio ir iš vidaus drėgmę išstumiančias pirštines, skirtas būtent slidinėjimui. Patariame ieškoti pirštinių, kurias galima suveržti per riešus – juk nenorite, kad į jas pribyrėtų sniego? Kepurė suteiks komforto ir apsaugos nuo vėjo. Nesirinkite pernelyg pūstos kepurės, jeigu ketinate ant jos dėvėti šalmą. Šaltesniais orais tikrai pravers kaukė, vadinama balaclava, kuri uždengs didesniąją dalį veido ir neleis jam sušalti.

Svarbiausia – nepamirškite, kad slidinėjimo apranga turi leisti aktyviai judėti, nevaržyti judesių, būti patogi. Tik atsižvelgę į visas techinines savybes bei patogumą rinkitės mėgiamiausią spalvą ar raštus. Rinkdamiesi slidinėjimo drabužius niekada nedarykite kompromiso tarp grožio ir patogumo. Pastarasis turi laimėti visada.