Ieškome dovanų: kaip išrinkti dviratį vaikui?

2018 balandžio 12 d.

Jūs mėgstate minti pedalus. Ir jau atėjo metas supažindinti su Jūsų mylimiausiu sportu mažylį. Vaiko smalsumas greičiausiai jau sužadintas – juk jam užtenka matyti, kokie laimingi yra tėvai užsiimdami tam tikra veikla, kad ir jis panorėtų ją išmėginti. Jeigu manote, kad mažasis jau pakankamai prisivažinėjo su Jumis sėdėdamas kėdutėje ar specialiame vežimėlyje ir metas jam nupirkti asmeninius ratus, Jums pravers keli patarimai.

Priešingai nei suaugusiųjų dviračių, vaikiškųjų dydis nėra paremtas rėmo aukščiu ar ilgiu. Jis matuojamas pagal ratų dydį. Žemiau pateiktoje lentelėje pateiktais duomenimis galite remtis norėdami nustatyti, kokio dydžio dviračio reikėtų Jūsų vaikui. Turėkite omenyje, kad pagal savo amžių aukštesniam vaikui galite rinkti didesnio dydžio ratus, tačiau jis nebūtinai gebės jį valdyti ir pasinaudoti techniniais tokio dviračio elementais: pavyzdžiui, didesniu pavarų kiekiu ar rankiniais stabdžiais vietoje mažesniuose dviračiuose įtaisomų būgninių stabdžių. Dydžių lentelės yra puikus startinis taškas informacijai surinkti, bet siūlome jų nesuabsoliutinti – jose greičiausiai nerasite garantuoto, idealaus atsakymo. Beje, kai Jūsų vaikas perkops 147 cm ūgį, jam jau galėsite rinkti suaugusiems skirtą dviratį 26“, 27.“, 29“ ar 700C dydžio ratais, tačiau mažu rėmu.

HowtoBuyaBikeforyourkid_KidsbikeSizeChartv2

Kokio tipo dviratį rinktis

Pirkdami pirmąjį dviratį savo vaikui susidursite su dilema: triratukas, balansinis dviratukas ar dviratis su pagalbiniais ratukais. Kuo jie skiriasi?

Triratukas: vaikiški triratukai paprastai yra labai žemi ir stabilūs. Tačiau, priešingai nei dviratis, triratukai nelavina vaiko pusiausvyros ir jais sudėtinga manevruoti. Bet niekas nesiginčys – jie labai mieli!

Balansinis dviratukas: su dviem ratais ir be pedalų. Šio tipo dviratis valdomas vaikui atsisėdus ant balnelio, laikant pusiausvyrą ir spiriantis kojomis. Balansinis dviratukas padės vaikui išmokti valdyti pusiausvyrą, todėl jam bus gerokai lengviau perlipti ant įprasto dviračio, kai tam ateis metas.

Dviratis su pagalbiniais ratukais: išsirinkę Jums ir Jūsų vaikui patinkantį dviratį, galite paprašyti meistrų pritvirtinti papildomus ratukus. Dauguma iš mūsų būtent taip išmoko važiuoti dviračiu. Papildomi ratukai skamba kaip puiki idėja – vaikas gali išmokti važiuoti su jais, o kai bus pasiruošęs ir tikės savo jėgomis, jums tereiks nusukti ratukus ir turėsite įprastą dviratį. Tokių ratukų minusas? Vaikas su jais neišmoksta balansuoti, pasikliaudamas ratukais kaip apsaugos priemone, į kurią visada galima atsiremti.

Visi trys tipai turi savų pliusų ir minusų. Galutinis sprendimas tenka Jums ir Jūsų šeimai – išsirinkite tą variantą, kuris geriausiai atitinka Jūsų poreikius. Taip pat visada drąsiai konsultuokitės su profesionaliais dviračių pardavėjais – ilgametė jų patirtis padės Jums išrinkti tinkamiausią dviratį vaikui.

Kaip išrinkti dviratį nuolat augančiam vaikui?

Ar ir Jums kartais atrodo, kad ryte mažąjam aprengtas megztukas vakare jau būna per trumpomis rankovėmis? Jie taip greitai auga, kad atrodo neįmanoma išrinkti net drabužius, ką jau kalbėti apie tokią investiciją kaip dviratis.

Nors mintis pirkti kiek per didelį dviratį, kurį vaikas „priaugs“, atrodo ekonomiškai gera ir pateisinama, visgi toks sprendimas turi kelis trūkumus:

  1.        Saugumas: jeigu vaikas negali pasiekti žemės, kai mėgina atsistoti apžergęs dviračio rėmą, arba negali patogiai suimti vairo bei stabžių rankenėlių, dviračiu jam važiuoti bus nesaugu. Vaikas negalės visiškai kontroliuoti, stabdyti ir vairuoti tokio dviračio. Lygiai taip pat, jeigu dviratis bus per mažas – vaiko keliai beveik sieks vairą ir jis sėdės susikūprinęs – toks dviratis bus sunkiai valdomas ir nestabilus.
  2.        Patogumas: nors vaikai daugeliu atžvilgių yra lanksesni nei suaugusieji, pamėginkite įsivaizduoti savo savijautą, kai minate netinkamo Jums dydžio dviračio pedalus. Jeigu jaučiatės nepatogiai, pasąmonė liepia Jums vengti to daikto, o tai reiškia, kad minate pedalus vis rečiau. Tas pats principas galioja ir vaikams. Jūs norite pasivažinėjimą dviračiais paversti puikiu laisvalaikiu su šeima ar netgi sportu, tačiau nepatogus dviratis iš Jūsų atžalos atims visą važiavimo džiaugsmą.

Jeigu negalite sau leisti kas metus vaikui pirkti naujo dviračio (būkime atviri – kas gi gali?), vis tiek yra būdų kaip sutaupyti pinigus ir dovanoti vaikui važiavimo džiaugsmą. Kai kurios kompanijos, kaip pavyzdžiui „Liv“ („Giant“) gamina dviračius, kurie auga drauge su vaiku. Be to, turėkite omenyje, kad vienam vaikui išaugus dviratį, kitas jį „priauga“. Net jeigu tai ir nėra Jūsų antroji atžala. Šeimos, draugų rate yra turinčiųjų vaikus, kuriems taip pat reikia dviračio? Juk galite naudotą dviratį padovanoti ar parduoti jiems. Taip pat nepamirškite ir skurdžiau gyvenančių – galbūt kaimynystėje yra sunkiai besiverčianti šeima, kurios mažylis taip pat norėtų turėti dviratuką?

HowtoBuyaBikeforyourKid_blossom

Perkame dviratį... dovanų

Taigi, jau turite visas pagrindines žinias apie tai, kaip išrinkti vaikui dviratį. Esate pasiruošę lėkti jį nupirktI, perrišti kaspinu ir nudžiuginti savo vaiką. Taip? Na, dar truputėlį palaukite.

Labai svarbu, kad bet kuris žmogus, kuriam ruošiatės pirkti dviratį, nesvarbu – suaugęs ar vaikas – atvyktų į parduotuvę išmėginti dviratį. Taip, vaikiškų dviračių pasirinkimas nėra toks jau didelis ir taip, Jūs puikiai pažįstate savo vaiką, todėl žinote, kokio dviračio jam reikia. Tačiau nesate profesionalas, toks, kokie yra daugybę metų šioje srityje dirbantys pardavėjai. Jų žinios apie tai, kaip vaikas turi sėdėti ant dviračio, kad šis jam tiktų idealiai, kokio tipo dviratis geriausiai atitiks mažylio poreikius ir kitos ne tokios akivaizdžios smulkmenos sutaupys Jums galybę laiko, praleisto internete ieškant atsakymų.

Jeigu norite vaiką pradžiuginti dviračiu būtent TĄ dieną, tebūnie tai Kalėdos ar gimtadienis, pasitelkite sumanumą. Jeigu Jūs, kaip daugelis mūsų, dviračių mėgėjų, esate dažnas dviračių parduotuvių lankytojas, vieną iš apsilankymų atsivežkite vaiką drauge. Iš anksto perspėkite pardavėją apie savo planus, kad jis paruoštų mažyliui tris skirtingus variantus, o Jums atvykus pasakykite vaikui: „Šiandien šiek tiek čia užtruksime. Gali pažaisti su dviratukais, kol aš išsirinksiu naują šalmą“. Paprašykite pardavėjo, kad jis padėtų Jūsų mažyliui (patikėkite, jis žinos ką daro) – taip pardavėjas gaus progą išsiaiškinti, kokio dydžio ir kuris dviratis geriausiai tinka vaikui. Jums išeinant pro duris, pardavėjas jau turės visus atsakymus – kurio dviračio nori Jūsų mažylis ir kuris jam tinka geriausiai.

Kad ir kada bei kaip nuspręstumėte vaikui padovanoti dviratį, suplanuokite pirkinį iš anksto. Gali būti, kad pardavėjas neturės būtent to tinkamiausio varianto tą pačią dieną, tačiau tikrai galės jį užsakyti, jeigu tik duosite tam pakankamai laiko.

Abejojate, kad išrinksite geriausią variantą? Nesirūpinkite. Tiesiog nupirkite jam smulkmeną, kuri praneš džiugią žinią – greitai tapsi naujo dviračio išdidžiu šeimininku! Tai gali būti šalmas, pirštinės ar specialūs marškinėliai. Maža dovanėlė  ir didelis džiaugsmas drauge atvykti į parduotuvę išsirinkti naują dviratį garantuoti.