Kaip išsirinkti tinkantį ir patinkantį dviratį?

2015 kovo 02 d.

Svarbiausias kriterijus, renkantis dviratį – tai, kur ir kaip ketinate važinėti. Pagal šiuos kriterijus reikėtų išsirinkti dviračio tipą. Taip pat svarbus kriterijus – dviračio dydis. Kokio dydžio rėmas Jums tinkamiausias galite nustatyti pagal specializacijų lenteles, tačiau nederėtų pamiršti, kad rekomendacijos rėmo dydžiui pagal ūgį ir žingsnį (kojos ilgis nuo tarpkojo iki žemės) gali skirtis priklausomai nuo gamintojo. Tiksliausiai reikiamą dydį nustatyti padės kvalifikuotas specialistas parduotuvėje. Taigi, išsirinkus priimtiniausią dviračio tipą ir sužinojus tinkamą dydį beliks išsirinkti tą daiktą, kuris labiausiai prie širdies – jo modelį, komplektaciją, spalvą...

  • Mėgstantiems greičiau paminti pedalus ir pralėkti asfaltuotais keliais, labiausiai tiks plento dviračiai. 
  • Ieškantiems transporto priemonės kelionėms į darbą ir savaitgalio pasivažinėjimams parke, geriausia rinktis vadinamąjį miesto dviratį. Tokie dviračiai greičiausiai neišvengs ir prastesnio oro, todėl jie turi būti su purvasargiais, grandinės apsauga, žibintais. 
  • Fiksuotos pavaros dviračiai puikiai tinka pasivažinėjimams po miestą, jie lengvi, tačiau skirti patyrusiems dviratininkams.
  • Sulankstomi nedideli dviračiai – smagūs, patogūs, tinka kelionėms, nes lengvai telpa į automobilį, tačiau keliose vietose esančios sulankstomo dviračio jungtys mažina jo stabilumą, o maži ratai, palyginti su dideliais, nėra labai patogūs. 
  • Elektrinis dviratis pakankamai sunkus, šiek tiek didesnis nei įprastas. Važiuojant tokiu dviračiu reikia numatyti didesnį atstumą į priekį, nes tiek sustoti, tiek valdyti tokį dviratį sunkiau. 
  • Kalnų dviratis tiks tiems, kas mėgsta važinėti miškais ir bekele. Važinėti vien tik mieste kalnų dviračiais nėra patogu, tačiau ant tokio dviračio sėdima palinkus į priekį 45 laipsnius ar dar daugiau, o tai laikoma sveikiausia sėdėsena. 
  • Renkantis dviratį svarbu atkreipti dėmesį į rėmo aukštį: apžergus dvirtį, tarp tarpkojo ir rėmo turi būti 3–5 cm tarpas.
  • Nepamirškite, kad įsigijus dviratį reikės papildomai išleisti ir jo priežiūrai. Pastebėję bet kokį dviračio „negalavimą“ kreipkitės į meistrus, nes jei dviratis netvarkingas, prarandate važiavimo džiaugsmą. Į meistrų rankas dviratį reikėtų atiduoti ir pabaigus važinėjimo sezoną – jie paruoš dviratį pavasariui, be to, išvengsite eilių, kurios taisyklose susidaro atšilus orams.