Šalmas: aksesuaras ar būtinybė?

2017 lapkričio 10 d.

Statistika teigia, kad 60% suaugusiųjų ir 80% vaikų Europoje slidinėja su šalmais. Nors nuomonės skiriasi ir žmonės linkę abejoti jo naudingumu, šalmą dėvėti slidinėjant patartina dėl Jūsų pačių saugumo. Įstatymais privalomas slidinėjimo šalmo dėvėjimas suagusiems įtvirtintas tik vienoje vietoje pasaulyje – Naujosios Škotijos provincijoje Kanados pietryčiuose. Visur kitur taisykles nustato patys slidinėjimo kurortai. Daugelyje jų šalmą dėvėti privalo vaikai, o suaugusieji patys gali spręsti reikia jo ar ne. Žinoma, kad nelaimės atveju šalmas nesuteikia 100% apsaugos, ypač jei šliuožiate itin dideliu greičiu, tačiau jis tikrai padeda išvengti stiprių sužeidimų.

Paprastai žmonės atsisako dėvėti šalmą, nes jis nepatogus. Tinkamai parinktas šalmas neerzina, laikosi net pučiant itin stipriam vėjui, šilumos pojūtį galite reguliuoti patys, atidarydami ar uždarydami ventiliacines angas. Jeigu jaučiate, kad Jūsų klausa suprastėja dėvint šalmą, galite išsegti ausų pagalvėles.

Savo šalmo dydį galite sužinoti išmatavę galvos apimtį virš antakių. Turėkite omenyje, kad nereikėtų rinktis šalmo, kurį užsidėjus jaučiamas sunkumas ar spaudimas. Pirkdami šalmą turėkite su savimi slidinėjimo akinius – įsitikinkite, kad juos galėsite patogiau uždėti ant šalmo. Rinkitės šalmą su specialia kilpa, skirta pritvirtinti akinių juostelei, ir ventiliacinėmis angomis. Įsitikinkite, kad pasirinktas šalmas atitinka europinį EN1077 standartą.

Šalmą turėtumėte keisti kas 3–5 metus: dėl natūralaus susidėvėjimo sumažėja smūgių absorbavimo pajėgumas. Jeigu šalmą suskaldėte, įlenkėte ar kitaip pažeidėt jo išorinę dangą, jį keisti reikia nedelsiant.

Pasirūpinkite savo saugumu ir išsirinkite šalmą jau dabar: https://goo.gl/r9O1do