Važiavimas dviračiu lyjant lietui: kaip tinkamai pasiruošti

2018 spalio 23 d.

Lietuvoje orai mus lepina ne visada ir daug dviratininkų nemina pedalų lietingomis dienomis. Visgi, tinkamai pasiruošus, oro išdaigos bus nebaisios. Svarbu žinoti, ką reikia padaryti prieš, per ir po treniruotės. Todėl turime Jums kelis patarimus, kad važiavimas dviračiu net ir blogu oru nepaliktų kartėlio jausmo:

  • Striukė arba švarkas. Gero audinio drėgmei atsparia danga dengtas švarkas ne tik išlaikys Jūsų torsą sausą, bet ir padės reguliuoti kūno temperatūrą. Galite rinktis ir plonesnio audinio striukę nuo lietaus, jeigu tinkamai susluoksniuosite kitus drabužius, bet turėkite omenyje, kad jei lyja labai stipriai, drėgmė galiausiai per ją persisunks.
  • Kelnės. Pasirinkite tinkamas kelnes: atsparias drėgmei ir vėjui, pašiltintas vėsioms dienoms.
  • Purvasaugiai. Ne itin dailiai atrodantis dviračio priedas tikrai pravers važiuojant per lietų ar tik palijus. Purvasaugiai neleis purvinam lietaus vandeniui nuo kelio tikšti ant Jūsų pėdų, blauzdų ir nugaros.
  • Mokasinai ir pirštinės. Sušąlusios kojos ir rankos suteikia diskomforto jausmą, be to, kūnas atiduoda sukauptą šilumą siekdamas sušildyti atvėsusias galūnes. Drėgmei atsparūs mokasinai verti kiekvieno cento ir į juos būtinai turite investuoti, jeigu norite komfortiškai važinėti per lietų ar vėsiomis dienomis. Pirštines turėtumėte rinktis atidžiau – jos turi būti pakankamai tankaus audinio, kad apsaugotų rankas, bet pakankamai minkštos, kad būtų patogu ir stabilu valdyti dviratį.
  • Akiniai ir kepurė. Per lietų turite saugoti savo akis. Po šalmu užsidėkite kepuraitę su snapeliu, kad lietus nuo šalmo nebėgtų per veidą, ir akinius, kurių stiklai išryškina vaizdą apniukusiu oru.  
  • Žibintai. Lietuvoje jie privalomi ir dieną saulei šviečiant, jeigu važiuojate keliu, bet per lietų, esant blogam matomuimui, jų svarba išauga bent kelis kartus. Pasirūpinkite, kad kitiems eismo dalyviams būtumėte matomi.
  • Venkite stovinčio vandens. Galbūt po ta balute tik lygus asfaltas, bet turėkite omenyje, kad ten gali slėptis išmušta duobė. Todėl visada įvertinkite galimas kliūtis ir stovinčio vandens telkinį kelio pakraštyje apvažiuokite pro šalį.
  • Patikrinkite padangas. Turėkite omenyje, kad prie šlapių padangų daug greičiau prilimpa įvairiausias purvas, lapai ir kita. Po kiekvienos treniruotės nuvalykite padangas ir patikrinkite, ar prie jų neprikibo kokia šukė ar spygliai.
  • Po treniruotės turėtumėte kuo greičiau nusivilkti drėgnus drabužius ir nusišluoštyti. Tas pats galioja ir Jūsų dviračio grandinei. Ištepkite ją nuriebalintoju ir kruoščiai nusausinkite. Po to ištepkite tepalu, kad ji būtų paruošta kitai kelionei. Tinkamai pasirūpinę grandine galite prailginti jos naudojimo laiką dvigubai. Gerai būtų, jeigu taip pat pasirūpintumėte ir kitomis judančiomis metalinėmis dalimis. Nepamirškite – nuriebalintoju negalima tepti stebulių, myniklio veleno, ratlankių ir stabdžių kaladėlių.